Nie leniuchujemy! Angielski z muzyką w wakacje!

Za nami gorący czas programu edukacyjnego „Lato w mieście”. Just Sounds na tę okazję również przygotowało wiele atrakcji.

W lipcowe, upalne dni miło było pośpiewać sobie o morzu i plaży, spakować walizkę na wakacyjny wyjazd i posłuchać szumu fal, relaksując się i powtarzając nowe słówka. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania i grania. „We’re going to the beach” niosło się jeszcze długo po korytarzach 🙂 A najlepsze na letni deszczowy nastrój były gry językowe. Kalambury, zgaduj zgadula i „żywa piramida”.

Na kolejnym spotkaniu udaliśmy się na owocowy targ. Ćwicząc pamięć staraliśmy się zapamiętać jakie owoce mamy kupić na letnią, orzeźwiającą sałatkę. Piosenka „My Favourite Fruit” została chętnie wyśpiewana przy dźwiękach pianina. Uczestnicy zajęć wyliczali swoje ulubione owoce w różnych tempach i przy różnej dynamice (piano, forte). Zabawa była super.

A u przedszkolaków w Happy Preschool, lato również nie próżnowało. Muzyczny tydzień z angielskimi piosenkami: „A Tisket a Tasket”, czy „Hakuna Matata”, wzbogacony był zabawami ruchowymi. Tańczyliśmy z koszyczkiem, stworzyliśmy własną orkiestrę, a nawet komponowaliśmy wspólnie na żywo muzykę instrumentalną do „Czerwonego Kapturka” 🙂

Gdy dźwięków bębnów, pianina, karimby, cymbałów i innych niezwykłych instrumentów, było nam już dość, chwyciliśmy za pędzle, widelce i pastele, by tworzyć niezwykłe obrazy do wielu wakacyjnych tematów. Tworzenie delfina w 3D to tym samym okazja do powtórzenia angielskich nazw wielu oceanicznych istot. Gdy podróżujemy z rodzicami w różne niezwykłe miejsca, często odwiedzamy wystawy znanych malarzy. „He is a painter” or „He was a painter?” „She was a painter” or “She is a painter”. Ćwicząc sobie przy okazji angielskie czasy, dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o Fridzie Khalo i Vincencie Van Gogh’u.