Just Sounds

Home / Just Sounds

Angielski przez muzykę - kreatywny angielski

Jesteśmy wyjątkową szkołą, w której język angielski łączy się z indywidualnymi pasjami.

Wykorzystujemy Teorię Wielorakich Inteligencji Howarda Gardnera, jako inspirację do tworzenia autorskich zajęć.

Muzyczna Inteligencja

Muzyczna inteligencja jest w każdym z nas. Wiemy jak skutecznie ją rozbudzić na lekcjach języka angielskiego. Edukacja muzyczna we wczesnym wieku wpływa pozytywnie na przyswajanie języka obcego, jest szczególnie cenna w nauczaniu fonetyki czy słownictwa. Młode umysły chłoną język jak gąbka. Ważne jest dla nas to, by dzieci mogły uczyć się poprzez gry i muzyczne zabawy, nieświadome skomplikowanych procesów poznawczych, rodzących się w ich głowach.

Inteligencja kinestetyczna

Coraz więcej dzieci uczy się w ruchu, bo wtedy potrafią zapamiętać całe frazy, budując ruchowe skojarzenia.  W Just Sounds nie siedzisz non stop przy stole. Każda lekcja podzielona jest na krótsze części, by każdy uczył się w najwygodniejszy dla niego sposób.

Inteligencja przestrzenno-wizualna

Inteligencja przestrzenno-wizualna. Jeśli jest w Tobie ten rodzaj inteligencji, to znaczy, że lubisz tworzyć w przestrzeni, rysować i wyrażać się przez kształt i kolor. Zapraszamy na kursy językowe, dzięki którym rozwiniesz swoje zdolności plastyczne i kreatywność.

Inteligencja interpersonalna

Budujemy ją w momencie kiedy wspólnie pracujemy z językiem, bawimy się nim i tworzymy razem fajne rzeczy przez muzykę, rysunek, interaktywne gry i zabawy.

JUST
SOUNDS
SZKOŁA
JĘZYKOWA

Kultura ma znaczenie

Raz w miesiącu, podczas naszych zajęć, przybliżamy się do kultury krajów anglojęzycznych. Poznajemy charakter świąt obchodzonych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, czy Australii. Szukamy inspiracji w muzyce, kuchni czy rodzimych tańcach, charakterystycznych dla danych regionów. Świat jest tak piękny, kolorowy i pełen niespodzianek. Warto odkrywać przed dziećmi jego cudowne tajemnice.

Zajęcia muzyczne

Dopełnieniem naszych regularnych zajęć językowych są zajęcia/warsztaty muzyczne. Jeśli kochasz muzykę, warto odkrywać ją na wielu płaszczyznach. Prowadzimy zajęcia śpiewu, pianina i gitary. Zajęcia odbywają się w języku angielskim. Podczas zajęć nie tylko uczymy się grać na instrumencie. Poznajemy zasady harmonii, historię muzyki, słuchamy utworów, których chcemy się nauczyć, by móc stworzyć do nich autorskie aranżacje. Piszemy też wspólnie teksty piosenek i krótkie utwory:)

Dlaczego zaczęło się od muzyki?

 

Czy wiecie, że podczas wykonywania różnych aktywności pracują różne obszary mózgu? Gdy czytamy, jest to prawa półkula, gdy dodajemy i odejmujemylewa, a gdy słuchamy lub wykonujemy muzykę – wówczas obydwie półkule są aktywne. I to jest fenomenalne ćwiczenie dla naszego mózgu. Jeśli więc chcesz by Twój mózg był aktywny, ucz się języka przez muzykę🙂 Zaczniesz dużo szybciej mówić całymi zdaniami a nauka nie będzie sprawiała trudności.

Sabina Stępień

Nie tylko dla
dzieci

Just Sounds to szkoła stworzona głównie z myślą o dzieciach, jednak wszystko co robimy ma swój autorski wydźwięk i mamy także ofertę na wyjątkowe kursy dla młodzieży i dorosłych. Przeplatamy tematykę zajęć piosenkami, interpretujemy teksty, czytamy ciekawe artykuły, fragmenty książek, oglądamy filmy, słuchamy muzyki klasycznej, dyskutujemy.

♥ Bo w życiu chodzi przede wszystkim o komunikację z drugim człowiekiem, wyrażanie swoich spostrzeżeń i emocji i dzielenie się nimi ze światem!

Poznaj

naszych lektorów