Just Sounds

Home / Just Sounds

Angielski przez muzykę

Jesteśmy wyjątkową szkołą, w której język angielski łączy się z muzyką.

Przychodzimy tam, gdzie nas potrzebujesz. Jesteśmy blisko, w sąsiedztwie, na warszawskim Wilanowie. Uczymy poprzez muzyczno-językową zabawę, bazując na teorii wielorakich inteligencji zaproponowanej przez Howarda Gardnera. To wyjście daleko poza edukację logiczno-językową. Pogląd Gardnera określany jest jako “kształcenie skupione na jednostce”.

Muzyczna Inteligencja

Wykorzystujemy Teorię Wielorakich Inteligencji Howarda Gardnera, jako inspirację do tworzenia autorskich zajęć. Muzyczna inteligencja jest w każdym z nas. Wiemy jak skutecznie ją rozbudzić na lekcjach języka angielskiego. Edukacja muzyczna we wczesnym wieku wpływa pozytywnie na przyswajanie języka obcego, jest szczególnie cenna w nauczaniu fonetyki czy słownictwa. Młode umysły chłoną język jak gąbka. Ważne jest dla nas to, by dzieci mogły uczyć się poprzez gry i muzyczne zabawy, nieświadome skomplikowanych procesów poznawczych, rodzących się w ich głowach.

Plan na lekcję bez nudy

Rozgrzewka. Podawanie, piłki, zadawanie pytań, czasami śpiewająco, żeby było jeszcze weselej. Powtarzanie słownictwa z poprzedniej lekcji. Nowy temat. Prezentacja nowego słownictwa, gramatyki. Gry, zabawy, autorskie piosenki, utrwalające poznane konstrukcje leksykalno-gramatyczne, słuchanie lub oglądanie krótkich filmów, zawierających omawiane słownictwo. Często gości też u nas taniec, poprzez który również utrwalany poznany materiał. Od czasu do czasu robimy prace plastyczne oraz pracujemy na dodatkowych materiałach, ucząc się pisać po angielsku (w starszych grupach).

JUST
SOUNDS
SZKOŁA
JĘZYKOWA

Kultura ma znaczenie

Raz w miesiącu, podczas naszych zajęć, przybliżamy się do kultury krajów anglojęzycznych. Poznajemy charakter świąt obchodzonych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, a nawet w Indii, na Jamajce, czy w Ghanie – krajach będących przecież swego czasu brytyjskimi koloniami. Szukamy inspiracji w muzyce, kuchni czy rodzimych tańcach, charakterystycznych dla danych regionów. Świat jest tak piękny, kolorowy i pełen niespodzianek. Warto odkrywać przed dziećmi jego cudowne tajemnice.

Angielski z Minecraftem

Nasze zajęcia dopełniają elementy interaktywne oraz gry komputerowe. Wraz z platformą Minecraft Education,
wprowadzamy naszych uczniów w świat jednej z najpopularniejszych gier, która skradła serca dzieci i młodzieży.
Podczas zajęć dostosowujemy zagadnienia do wieku oraz poziomu zaawansowania kursantów.Oprócz gier komputerowych,
gramy też w planszówki, stymulując dziecięcą wyobraźnię i logiczne myślenie.
Nasi uczniowie nawet nie wiedzą, że uczą się języka 🙂

Dlaczego właśnie muzyka?

Naszym celem jest EDUKACJA językowo-muzyczna. Podczas wspólnego muzykowania i zabaw językowych łączą się i współpracują z sobą obydwie półkule mózgowe. Zanurzamy się wówczas kompletnie, zarówno w muzyce, jak i w języku, ucząc się nowych słów, gramatyki, rozwijając swoje umiejętności słuchania oraz pracując nad poprawną wymową.

Czy wiecie, że podczas wykonywania różnych aktywności pracują różne obszary mózgu? Gdy czytamy, jest to prawa półkula, gdy dodajemy i odejmujemy – lewa, a gdy słuchamy muzyki – wówczas obydwie półkule są aktywne. Tak samo dzieje się przy tworzeniu muzyki. Żadna z półkul wtedy nie śpi. Współpracują z sobą, co wpływa na rozwój naszej kreatywności.

Sabina Stępień

Nie tylko dla
dzieci

Just Sounds to szkoła stworzona głównie z myślą o dzieciach, jednak wszystko co robimy ma swój autorski wydźwięk i mamy także ofertę na wyjątkowe kursy dla młodzieży i dorosłych. Przeplatamy tematykę zajęć piosenkami, interpretujemy teksty, czytamy ciekawe artykuły, fragmenty książek, oglądamy filmy, słuchamy muzyki klasycznej, dyskutujemy.

♥ Bo w życiu chodzi przede wszystkim o komunikację z drugim człowiekiem, wyrażanie swoich spostrzeżeń i emocji i dzielenie się nimi ze światem!

Poznaj

naszych lektorów